Právě čteteAston Martin Rapide

Aston Martin Rapide


Autor Petr Válek - Vydáno 14 Srpen 2009

Donedávna byl výběr v segmentu luxusních sedanů pestrý jako nabídka místních vín v německé restauraci. Jedinou variantu v šedošedém moři kvalitních, ale nudných interiéru a nezajímavých karosérií všech BMW, Audi a Mercedesů představoval vůz XJ (a ostřejší verze XJR) od Jaguaru. V roce 2004 se situace maličko zlepšila uvedením nové generace vozu Maserati Quattroporte. Za designem stálo známé italské studio Pininfarina, které tím názorně ukázalo, že pro auto nutně nemusí čtyři dveře znamenat konec elegance.

Aston Martin Rapide

V posledních letech ohlásily podobné sedany automobilky jako Aston Martin, Porsche a překvapivě i italský výrobce supersportů - Lamborghini. Všechny tyto vozy si zaslouží naší pozornost, ale dnes se podíváme na podle mě ten nejlépe vypadající z uvedené trojice - Aston Martin Rapide. Podrobnosti uvnitř článku.

Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide

Koncept vozu byl poprvé představen již v roce 2006 na autosalonu v Detroitu. Rapide konstrukčně i designově vychází z neméně úchvatně vypadající DB9. O pohon zadních kol se pravděpodobně bude starat dvanáctiválec o objemu 6L a výkonu 470. Zrychlení z nuly na sto zabere ne úplně marných 4.7s.

Jak můžete vidět na okolních fotografiích, interiér je čtyřmístný, pro maximální pohodlí všech cestujících. Za zmínku rozhodně stojí i celoprosklená střecha, vůbec prvně použitá ve voze Aston Martin. Produkční verze vozů bude oficiálně představena veřejnosti příští měsíc na autosalonu ve Frankfurtu. Pokud plánujete tuto show navštívit, rozhodně si neopomeňte tento čtyřdveřový skvost důkladně prohlédnout. Ostatní se mohou těšit alespoň na fotogalerii na našich stránkách.Hledat

Poslední komentáře