Právě čteteEvora – nové sportovní kupé značky Lotus

Evora – nové sportovní kupé značky Lotus


Autor Ondřej Martinek - Vydáno 02 Prosinec 2009

Stejně jako ostatní modely automobilky Lotus, tak i Evora je především čistokrevný sporťák. Řidiči nekecá do řízení, ani mu nepomáhá pomocí různých elektronických posilovačů či stabilizačních systémů. Lotus Evora je dospělý sportovní vůz pouze pro zkušené jezdce, kteří mají za sebou už mnoho tisíc kilometrů.
Lotus Evora

galerie: Lotus Evora
Lotus Evora Lotus Evora Lotus Evora

Dvoudveřové kupé pokračuje ve stejné koncepci umístění motoru jako předešlé modely (Elise či Exige) této značky, takže motor nalezneme uložený podélně v zadní části vozu. Také rozložení sedadel 2+2 není přímo typické pro sportovní vozy Lotus a bylo naposledy použito u modelu Omega.

V modelu Lotus Evora je použit šestiválcový motor o zdvihovém objemu 3.5 l, který vychází svojí konstrukcí z motorů automobilky Toyota. Maximální výkon tohoto atmosférického agregátu je 206 kW/350 Nm. Točivý moment je přenášen přes manuální převodovku (šestistupňovou) na zadní kola. Maximální rychlost vozu Evora je 260 km/h.

Základní cena automobilu je 50 000 euro, což určitě není málo. Pro kvalitní sportovní automobil s vyváženými proporcemi a nízkou hmotností nám však tato cena připadá adekvátní. Pro drtivou většinu řidičů je možnost vlastnit podobný sportovní vůz splněným snem, takže Lotus se snaží případné zájemce navnadit sérií 450 vozů nazvaných Lotus Evora Launch Edition.

Podle názvu se jedná o zaváděcí sérii, která bude překvapivě obsahovat většinu příplatkové výbavy. V roce 2011 bude představena Lotus Evora s přeplňovaným motorem, který by měl být schopen dosáhnout výkonových hodnot až 260 kW.Hledat

Poslední komentáře