Právě čteteItalský dárek - Maserati Quattroporte Sport GT S Awards Edition

Italský dárek - Maserati Quattroporte Sport GT S Awards Edition


Autor Ondřej Martinek - Vydáno 07 Duben 2010

Díky řadě úspěchů, které získal automobil Maserati Quattroporte Sport GT S, bude uvedena na trh speciální verze. Ta má oslavovat právě hvězdná léta tohoto vozu. Je zajímavé, že se bude jednat o speciální verzi automobilu, který je na trhu od roku 2004, tedy šest dlouhých let. "Awards Edition" je tu. pokračováníMaserati Quattroporte Sport GT S Awards Edition

Maserati Quattroporte Sport GT S Awards Edition Maserati Quattroporte Sport GT S Awards Edition Maserati Quattroporte Sport GT S Awards Edition

Jak bývá u podobných verzí zvykem, zůstává pod kapotou vše při starém. Ohledně motorizace Sport GT S nečekejte žádné změny. Hlavně použitý osmiválec se zdvihovým objemem 4,7 litrů (439 koňských sil) nepotřebuje nahradit. Maximální rychlost dosažitelná s tímto motorem je stále 285 km/h, tak proč používat novou techniku, když ta stará je pořád výborná? Také zrychlení z místa (na klasických 100 km/h) za 5,1 s je excelentních.

Čím se tedy nová verze bude lišit, když ne motorem? Změn doznal vzhled samotného vozu a interiéru. Použitým lakem karoserie bude speciální verze snoubící metalickou šeď a jemný zlatý nádech. Novinkou budou také 20palcová kola s názvem Multi Trident lakovaná v šedé barvě. Přední maska vozu i výdechy budou opatřené chromováním. Nejvýraznější úpravou interiéru bude dřevěné černé obložení, které dodá vozu nádech luxusu.

Maserati Quattroporte Sport GT S Awards Edition se dostane na trh v letních měsících tohoto roku. Bohužel cena nebyla zatím zveřejněna. Přesto jistě lze o tuto speciální edici čekat obrovský zájem, krize-nekrize.

żdroj: conceptcarz


Hledat

Poslední komentáře