Právě čteteLahůdka pro milovníky retra – Morgan Aero SuperSports

Lahůdka pro milovníky retra – Morgan Aero SuperSports


Autor Ondřej Martinek - Vydáno 12 Duben 2010

Aniž bychom chtěli naše čtenáře podceňovat, nejspíš málokdo bude znát britského výrobce sportovních automobilů Morgan. Ten se většinou zaměřuje na výrobu typických „anglických“ retro vozů, dokonce s dřevenou karosérií. Jenže na letošním Ženevském autosalonu byl představen model Morgan Aero SuperSports. Ten, na rozdíl od minulých modelů, využívá nejmodernějších technologií. pokračováníMorgan Aero SuperSports

Morgan Aero SuperSports Morgan Aero SuperSports Morgan Aero SuperSports

Celá karoserie je vyrobena z lehkých hliníkových slitin (hmotnost vozu je 1175 kg). Také pod kapotou byla použita velmi moderní technika. Jedná se o osmiválcový BMW motor se zdvihovým objemem 4,8 l. Motor je uložen podélně, aby se výhodně využila výrazná a dlouhá kapota. Maximální výkon motoru je bezmála 370 koní (270 kW). Ten je přenášen přes manuální či automatickou šestistupňovou převodovku na zadní nápravu. Zrychlení vozu (0-100 km/h) je rovno 4,5 sekundám.

Původně byl tento vůz představen minulý rok na Concorso d'Eleganza Villa d´Este, což je přehlídka luxusních aut na břehu jezera Como v Itálii. Avšak teprve teď začala výroba 100 limitovaných vozů tohoto anglického supersportu.

Jelikož se jedná o zakázkovou malovýrobu, cena vozu Morgan Aero SuperSports se vyšplhala na cifru 127 000 liber (asi 4 mil. Kč). Pokud se naleznou i jiní zájemci kromě britských bohatýrů a Lordů, budou si muset připlatit dalších 32 0000 liber za klasické „evropské“ levostranné řízení.

No, za 4 mil. by som nechcel motor BMW ale RR.
Inak pekná vecička.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".


Hledat

Poslední komentáře