Právě čteteLamborghini Estoque - F22 pro celou rodinu

Lamborghini Estoque - F22 pro celou rodinu


Autor Petr Válek - Vydáno 20 Srpen 2009

Dnešní článek je na nějaký čas poslední, z krátké série o luxusních sedanech pro lidi, kteří se podívají na Mercedes S-class nebo Audi A8 a řeknou si: "nuda". To se jistě nikomu při pohledu na čtyřdveřový koncept od Lamborghini stát nemůže. Můžete stát v němém úžasu a kochat se. Můžete stát, slintat a kochat se. Ale nudit se při tom rozhodně nebudete.
Lamborghini Estoque
Lamborghini představilo koncept Estoque na autosalonu v Paříži v roce 2008 a vyvolalo tím tehdy slušný rozruch. Lamborghini se vždy soustředilo téměř výhradně na supersporty a sedan od nich mohl čekat jen málo kdo. Jedná se také o první Lambo s motorem uloženým vepředu od SUV LM002. Další informace v článku.

Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque

Představený vůz ukrýval pod kapotou desetiválec o objemu 5.2 a výkonu 500 koní. Což je hodnota srovnatelná například s BMW M5 nebo AMG Mercedes-Benz CLS. Jaký motor se objeví v produkční verzi, to zatím netuší nikdo. Pánové od Lamborghini spekulují o V8, V12, dokonce i o hybridním pohonu (Lamborghini dost možná chystá i hybridní sporťák).

Představte si rutinní pojížďky po městě v tomto Lambu. Z každé cesty na nákup, do práce, nebo odvezení dětí do školy se stane událost pro všechny zúčastněné. Na tvářích úsměv od ucha k uchu a za autem tlumený řev pětiset italských plnokrevníků. Příliš dobré aby to byla pravda? Možná... Podle posledních zpráv z Itálie byl celý projekt uložen k ledu. Zrušení je prý silné slovo, ale zatím se neví, kdy (zda-li vůbec) sjede první produkční vůz z výrobní linky.

Konecne dobre vypadajici lambo... Narozdil od porsche tohle vypada paradne.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".


Hledat

Poslední komentáře