Právě čteteLamborghini Reventon Roadster – auto nebo stíhací letoun?

Lamborghini Reventon Roadster – auto nebo stíhací letoun?


Autor Ondřej Martinek - Vydáno 18 Listopad 2009

Při prvním pohledu na nový roadster italské automobilky Lamborghini z mysli ihned vykoukne stíhačka stealth. Dokážou ostré hrany a linie opravdu odrážet radarové paprsky? Leč konstruktéři Lamborghini se u bojových letounů inspirovali pouze proto, aby na nový vůz přenesli alespoň něco málo dramatických rysů, kterými se vyznačují právě stíhací letadla. Další informace v článku.
Lamborghini Reventon Roadster

Lamborghini Reventon Roadster Lamborghini Reventon Roadster Lamborghini Reventon Roadster

Samozřejmě, že sporťák nezaujme pouze svými ostrými liniemi. Pod kapotou se skrývá vidlicový motor o objemu 6496 kubických centimetrů, který se sice svojí silou nevyrovná letounům, ale zaručeně dokáže vyvinout úctyhodný výkon rovnající se hodnotě 493 kW.

Nový roadster svému majiteli nabídne možnost jet bez střechy nad hlavou rychlostí až 330 km/h. Samozřejmostí u vozu automobilky Lamborghini (od modelu Diablo) je pohon všech čtyř kol, který zajišťuje dostatečný přenos obrovského točivého momentu na 18palcová kola.

Reventon Roadster dokáže dosáhnout rychlosti 100 km/h přesně za 3,4 sekundy. Neuvěřitelné zrychlení vás zatlačí do sedačky a díky novému prvku na přístrojové desce můžete zjistit jak velké přetížení jste právě překonali. Tím prvkem je měřicí přístroj G-Force pro měření aktuálního přetížení, který se většinou používá ve stíhačkách.

Aby nebylo čísel v článku málo, je nutné dodat, že Reventon Roadster měří na délku 4700 mm, na šíři 2058 mm a na výšku 1132 mm. Tento supersport se bude prodávat za 31 000 000 korun a na světě bude extrémní sportovní vůz vlastnit pouze 20 šťastlivců, protože jako u všech ostatních vozů Lamborghini, i tento je dodáván na trh v „limitované“ edici.

dobry

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".


Hledat

Poslední komentáře