Právě čteteLimitovaná edice vozu Maserati GranTurismo S

Limitovaná edice vozu Maserati GranTurismo S


Autor Ondřej Martinek - Vydáno 12 Leden 2010

V České republice nejspíš mnoho majitelů automobilu Maserati GranTurismo S nenajdeme. Přesto informace zveřejněná nedávno automobilkou Maserati bezpochyby zaujme každého automobilového nadšence. Na trh má totiž být uvedena limitovaná edice vozu Maserati GranTurismo S MC Sport Line. pokračování...
Maserati GranTurismo S

Maserati GranTurismo S Maserati GranTurismo S Maserati GranTurismo S

Limitovaná edice čítající v první výrobní řadě pouze 12 vozů a v druhé sérii 11 kusů vychází ze sériového vozu GranTurismo S. Limitovaná série se bude odlišovat prakticky pouze speciálním doplňkovým paketem, který si bude po určité době možno dokoupit i na model S.

První série bude určena pouze pro 12 showroomů Maserati ve Spojených arabských emirátech. Zbylých 11 kusů bude vyrobeno pro domácí italský trh.

Sériovou verzi poháněl osmiválcový motor se zdvihovým objemem 4,7 litru a maximálním výkonem 440 koní. Na tento motor se při úpravách na limitovanou verzi MC Sport Line ani nesáhlo, takže se stejným pohonným agregátem se setkáme i u nové verze.

Celý příplatkový paket byl vylepšován v aerodynamickém tunelu, čímž bylo dosaženo o 30% nižšího vztlaku, než u sériové verze. Také podvozek tohoto sportovního kupé doznal značných změn. Byly použity tvrdší tlumiče, lepší stabilizátory a vůz si sedl o 10 mm níže.

Každý, kdo by snad chtěl mít tento sportovní skvost zaparkovaný ve své garáži, by si měl naplánovat cestu buď na Blízký východ či do Itálie, protože jinde Maserati GranTurismo S MC Sport Line prostě neseženete.

Cena celé příplatkové verze pro sériový model by měla být přibližně 9200 euro. Cena limitované edice celého vozu dosud nebyla zveřejněna.

zdroj: carscoop


Hledat

Poslední komentáře