Právě čteteMurciélago 670-4 SV - nejrychlejší netopýr všech dob

Murciélago 670-4 SV - nejrychlejší netopýr všech dob


Autor Petr Válek - Vydáno 03 Srpen 2009

Lamborghini představilo nejnovější verzi Murciéalaga již v březnu tohoto roku na autosalónu v Ženevě. Nejedná se tedy o skutečnou novinku. Ale magazín Autospy.cz se probral ze zimního spánku teprve nedávno a máme tu tedy spoustu restů. Murciélago 670-4 SuperVeloce si naši pozornost rozhodně zaslouží.
Lamborghini Murciélago 670-4 SuperVeloce
Lamborghini uvedlo Murciélago na trh v roce 2001 jako nástupce stárnoucího Diabla. Od té doby dostalo face lift, přišlo o střechu, dostalo se mu navýšení výkonu a v roce 2003 bylo vyrobeno speciálních 50 kusů při příležitosti 40 let od založení společnosti.

Lamborghini Murciélago 670-4 SuperVeloce Lamborghini Murciélago 670-4 SuperVeloce Lamborghini Murciélago 670-4 SuperVeloce

670 značí počet koňských sil, produkovaných dvanáctiválcem o objemu ne úplně skromných 6.5L. Čtyřka v názvu znamená náhon na všechna čtyři kola a titulem SV značí Lamborghini své nejostřejší modely již od Miury.

SuperVeloce se ale od "obyčejného" Murciélaga neliší jen vyšším výkonem. Inženýři od Lamba se zaměřili i na snížení hmotnosti. Po jejich snažení SV váží moc pěkných 1560kg, tedy o 100 kg méně než původní verze. Za rádio a satelitní navigaci si tak zájemci budou muset připlatit, v základu je nehledejme. I po zhubnutí je to stále velká, hrůzu nahánějící potvora, ale řízení je mnohem přesnější a řidič má tak nad vozem větší kontrolu. Což jistě každý uvítá. S dvanáctiválcem vytáčeným do 8000 ot./min. kousek za hlavou určitě.
Lamborghini Murciélago 670-4 SuperVeloce
Výkon 670 koní. Kroutící moment 660 Nm. Zrychlení z nuly na sto za 3.2s a maximální rychlost 342 km/h. Čísla nelžou. SuperVeloce je přinejmenším důstojnou tečkou za osmiletou produkcí vlajkové lodě italské výrobny aut snů.

V ostatních Lambech se musí topit?! Že zrovna tohle je netopír...

díky za upozornění, už jsme to upravili :)

Jakou to má spotřebu? Ikyž,kdo má na takové auto tak asi škudlit na benzínu nebude :-)

29 l/100 km ve městě, 18 l/100 km na dálnici

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".


Hledat

Poslední komentáře