Právě čteteNová hračka pro ruské milionáře - Mansory Rolls Royce Ghost

Nová hračka pro ruské milionáře - Mansory Rolls Royce Ghost


Autor Ondřej Martinek - Vydáno 14 Duben 2010

Na Ženevském autosalonu představila firma Mansory zabývající se úpravou luxusních vozů svůj nejnovější kousek. Jedná se o úpravu vozu Rolls Royce Ghost, který dostane do vínku přídomek "Mansory". A navíc pořádnou dávku vpravdě německého "designérského umu". Úpravy totiž spočívají především ve výrazné změně lakování karoserie. pokračováníMansory Rolls Royce Ghost

Celé auto se doslova topí v záplavě modrého laku, ne nepodobného uniformám námořnictva. Barvu pak doplňují zlaté prvky, které z celého automobilového skvostu dělají skutečné "podnikatelské baroko" po kterém budou nejspíš šílet především ruští milionáři. Pozlacená maska chladiče, kola, lišty kolem oken anebo lišty na prahy vozu. Úpravou neprošel pouze lak vozu. Přibyly nové sportovní nárazníky, „vytažené“ prahy, či světlomety pro dení svícení s technologií LED diod.

Rolls Royce Ghost Mansory stojí na 22palcových kolech, obutých do pneumatik značky Dunlop (rozměry v předu: 265/30; rozměry v zadu: 295/30). Změnou prošel také pohonný agregát. Zůstal původní 12válcový motor o objemu 6,6 l. Byl však doplněn výkonnějšími turbodmychadly, novou koncovkou výfuku a hlavně upravenou řídicí jednotkou.

Mansory Rolls Royce Ghost

Dohromady vzrostl výkon motoru na 720 koní (oproti původním 570 koním). Upravená verze automobilu Rolls Royce Ghost Mansory zvládne zrychlit z místa na klasických 100 km/h za 4,4 s a omezovač se zastaví teprve na 310 km/h. To je rozhodně úctyhodný výkon na takto rozměrný a těžký vůz. Cena zatím nebyla ohlášena.

Nicméně už teď se napříč automobilovými médii objevily titulky jako "Rolls-Royce Ghost zprzněn tunerem Mansory!", "Mansory Rolls-Royce Ghost: Luxus nebo karikatura?" nebo "Mansory Rolls-Royce Ghost: zlaté tele". Tohle by si totiž doopravdy mohl koupit jen jednooký mezi slepými.

zdroj: autoblog


Hledat

Poslední komentáře