Právě čtetePro milovníky supersportů: Dodge Viper SRT10 ACR-X

Pro milovníky supersportů: Dodge Viper SRT10 ACR-X


Autor Ondřej Martinek - Vydáno 17 Únor 2010

Chcete se projet po závodním okruhu? Dodge Viper SRT10 ACR-X je to pravé pro vás. Pro opravdové fajnšmekry, kteří milují sportovní jízdu, nebo to myslí opravdu vážně se závoděním byl představen vůz Dodge Viper SRT10 ACR-X. pokračování

Dodge Viper SRT10 ACR-X

Dodge Viper SRT10 ACR-X Dodge Viper SRT10 ACR-X Dodge Viper SRT10 ACR-X

Tento automobil je přímo stavěný pro závody, takže ho nelze využívat pro klasické ježdění na veřejných silnicích. Ono by to nejspíš ani nedopadlo dobře. O pohon auta se stará nepřeplňovaný desetiválcový motor 8,4 l, který dokáže vyvinout výkon 640 koní.

Motor v tomto modelu je lehčí o 80 kg oproti sériové verzi, která je určená na klasické silnice. Změn doznalo například i výfukové potrubí. Jelikož se jedná o čistokrevný závodní vůz, tak celý podvozek, brzdy i aerodynamika vozu je plně nastavitelná, takže si každý řidič může vůz přizpůsobit svým potřebám.

Pokud si však někdo myslí že Dodge Viper SRT10 ACR-X je pouze normální sportovní vůz pro zámožné řidiče, velice se mýlí. Auto bude nasazeno jako plnohodnotný závodní automobil v sérii Dodge Viper Cup, která odstartuje v letošním roce. Pamatujte, s Viper SRT10 ACR-X si není radno zahrávat.

Samozřejmostí u takového vozu je bezpečnostní klec, či instalovaný hasicí systém, který by měl řidiče uchránit od případných zranění. Cena takovéhoto skvostu pro závodní okruhy je přibližně 110 000 dolarů, takže si tento model nebude moci dovolit každý. Pokud ale náhodou máte za domem závodní okruh, je to jasná koupě.Hledat

Poslední komentáře