Právě čteteVincero - Brouk za 44 miliónů

Vincero - Brouk za 44 miliónů


Autor Petr Válek - Vydáno 22 Červenec 2009

Po limitované edici Abarth 500, zde máme ultra vzácnou sérii, o pouhých třech vozech, původně od koncernu Volkswagen. Tentokrát z cenové kategorie "pokud se musíte ptát, nemůžete si to dovolit". Pánové z německé tunerské společnosti Mansory dostali do rukou nejluxusnější supersport na světě - Bugatti Veyron EB16.4.

Bugatti Veyron Vincero

Nemusíte se ovšem bát obřích spoilerů a splitteru, jak je tomu u Němců zvykem. Společnost Mansory má s prací na podobných autech již letité zkušenosti. Místo honbou za výkony a lepšími časy na okruhu se soustředí spíše na vkusné úpravy designu, a to jak karosérie, tak i interiéru. Skromnějšího navýšení výkonu se samozřejmě dočkáme také. Podrobnější informace a galerie v článku.

Přední světla nahradila modernější LED diodová. Lehce pozměněná maska, nově zdobená ornamentem V jako Vincero, přitahuje veškerou možnou pozornost. Zvětšené otvory pro přístup vzduchu v kombinaci s diffuserem zvýrazňují celkový dojem síly a rychlosti vozu.

Bugatti Veyron Vincero

Původní interiér obklopoval řidiče luxusem a pohodlím za volantem maximálně dosažitelným. Těžko bychom tedy hledali co vyměnit, či vylepšit. Veškeré změny uvnitř vozů jsou tedy čistě kosmetické. Obložení z uhlíkových vláken a kůže nabývá díky diodovému osvětlení kvality absolutního luxusu.

Bugatti Veyron Vincero

Zvýšení výkonu o pouhých 11% jistě nikomu dech nevyrazí. Nezapomínejme ovšem, že je Veyron v základu vybaven 8L W16 se 4 turby a po přidání těch 11% se přehoupneme přes 1110hp. Vyšší výkon si samozřejmě žádá lepší chlazení motoru. To je možné díky novým aerodynamickým prvkům karosérie.

Bugatti Veyron Vincero

Jak se změnily jízdní vlastnosti vozu po úpravách v rukou mágů z Mansory bohužel nevíme. To si budou moci vyzkoušet jen tři velice šťastní majitelé technologického a designového skvostu, kterým vůz Bugatti Veyron Vincero zajisté je.

uh ani nechci vedet kolik si to bere na 100

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".


Hledat

Poslední komentáře