Právě čteteMercedes-Benz

Mercedes-Benz


Zlatý skvost - 2010 Mercedes-Benz SLS AMG

Na Dubajském autosalonu byla představena speciální verze vozu Mercedes-Benz SLS AMG. Supersport dostal do vínku nový speciální lak, který byl vyvinut pouze pro prezentaci na Dubajském autosalonu. Jde o matně zlatý AMG Desert Gold. Zlatý lak je ovšem decentně kombinován s lesklým černým odstínem, který byl použit například na přední masce, sacích otvorech na bocích či kolech. pokračování...

Mercedes-Benz SLS AMG

Mercedes-Benz SLS AMG Mercedes-Benz SLS AMG Mercedes-Benz SLS AMG

Lamborghini Estoque - F22 pro celou rodinu

Dnešní článek je na nějaký čas poslední, z krátké série o luxusních sedanech pro lidi, kteří se podívají na Mercedes S-class nebo Audi A8 a řeknou si: "nuda". To se jistě nikomu při pohledu na čtyřdveřový koncept od Lamborghini stát nemůže. Můžete stát v němém úžasu a kochat se. Můžete stát, slintat a kochat se. Ale nudit se při tom rozhodně nebudete.
Lamborghini Estoque
Lamborghini představilo koncept Estoque na autosalonu v Paříži v roce 2008 a vyvolalo tím tehdy slušný rozruch. Lamborghini se vždy soustředilo téměř výhradně na supersporty a sedan od nich mohl čekat jen málo kdo. Jedná se také o první Lambo s motorem uloženým vepředu od SUV LM002. Další informace v článku.

Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque

Panamera - další ošklivé káčátko od Porsche

V článku o Aston Martin Rapide z minulého týdne jsem si postěžoval nad nevelkým výběrem v kategorii luxusních sedanů. Kvalitu vozů od německého tria Audi, BMW a Mercedes-Benz rozhodně nezpochybňuji. Mnohem horší je to ovšem s nudným designem typu "všechno na jedno brdo, občas větší maska".
Porsche Panamera
Kromě skvostně vypadajícího Rapide jsem zmínil ještě Panameru a Estoque. Právě na čtyřdveřovou Panameru od Porsche se zaměříme v dnešním článku. Jak jste si mohli všimnout v nadpisu, nemám o tvarech Panamery žádné valné mínění. Určitě se ale najdou tací, kterým se design tohoto vozů zalíbí. To můžeme jednoduše odvodit z čísel prodeje Porsche Cayenne. Fakt, že design vycházel z nápadu: co kdyby 911 sežral nosorožec, (nebo obráceně?), se na oblíbenosti vozů nijak negativně nepodepsal. Technické informace v článku.

Porsche Panamera Porsche Panamera Porsche Panamera

Nový díl Top Gear - stojí opět za to?

Televize BBC2 odvysílala v neděli večer další díl motoristického a zábavného pořadu Top Gear. Jedná se již o čtvrtý díl třinácté série, přitom u nás se teprve nedávno začal pořad vysílat od samotných začátků. Co si pro nás tentokrát Jezza, Hamster a Captain Slow připravili?

  • Nejžhavější evropský hatchback pro tento rok? Jeremy proháněl po Top Gear okruhu nový Focus RS a Richard ho pronásledoval v brutálně odlehčeném Renault Megane R26.
    Top Gear
  • Ve zprávách mimo jiné probírali vlastnosti nové verze supersportu od Pagani pro rok 2009 - Zonda Cinque. Výkon? 678 koní produkovaných novým motorem vyrobeným opět firmou Mercedes-Benz. Tento uprostřed uloženy dvanáctiválec umožní autu zrychlení z nuly na sto za vcelku solidních 3.4s. Ručička tachometru se zastaví až na úctyhodných 349km/h. Na závěr ještě jedna dech beroucí statistika. Zastavení z 200km/h zabere pouhopouhých 4.3s. Za zmínku jistě stojí i fakt, že při výrobě supersportu byl použit nově vyvinutý materiál z uhlíko-titanových vláken - lehčí a přitom pevnější než klasická uhlíková vlákna.
    Pagani Zonda Cinque
  • Richard a James projedou napříč celou Anglii v dlouho očekávaném luxusním sedanu od Porsche - Panamera. Pokračují v tradici automobilových testu ze života a závodí proti dopisu se známkou za 38 pencí a síle Královské pošty.
  • Hostem se tentokrát stal olympijský vítěz a držitel světového rekordu na sto a dvě stě metrů Usain Bolt. Na konci interview se ukázalo, že dokáže být rychlý i za volantem.
  • Na závěr prožene Jeremy v Mitsubishi Evolution 7 Britskou armádu. Nebo naopak? 500koní z 2L motoru a náhon na všechny čtyři. Podívejte se sami, nudit se jistě nebudete.


Hledat

Poslední komentáře