Právě čteteuhlíková vlákna

uhlíková vlákna


Je libo Aston Martin DBS či DB9 v karbonu?

V posledních letech se do popředí dostávají materiály, které se do automobilového prostředí dostaly například z leteckého průmyslu. Mezi tyto materiály patří například karbonová vlákna. Vyznačují se vysokou pevností a nízkou hmotností, proto jsou velmi oblíbené hlavně mezi automobilovými tunery. pokračování...
Mansory Cyrus

Ferrari F70, italská konkurence pro Bugatti Veyron?

Nastal čas na konkurenci supersportu Bugatti Veyron? Italská automobilka Ferrari je toho názoru, že pokušitelem, který by měl shodit Veyron z jeho pomyslného piedestalu, bude jejich nově vyvíjený model F70. pokračování...
Ferrari F70

galerie: Ferrari F70
Ferrari F70 Ferrari F70 Ferrari F70

Želízko v ohni – McLaren Spider

Dlouho netrvalo a po nedávném představení automobilu McLaren MP4-12C (viz. obrázek) je tu i model se sklápěcí střechou, tedy Spider. Nový Mclaren by měl konkurovat vozu, o kterém jste na Autospy.cz mohli číst nedávno, tedy Lamborghini Reventon Roadster. pokračování...
McLaren MP4-12C

McLaren MP4-12C McLaren MP4-12C McLaren MP4-12C

Přestavba: ENCO Exclusive Gladiator 700 GT Biturbo

Do přestavby vozu Porsche Cayenne Turbo se už pustila spousta tuningových společností. Někdy z toho vyšlo pěkné dílo, jindy se to už tak moc nepovedlo. Dnes tady ovšem máme opravdu pěkný kousek. Nese netradičně dlouhý název - Enco Exclusive Gladiator 700 GT Biturbo. Jak už napovídá číslovka v názvu, tento ďábel se chlubí výkonem 700 koní. Gladiátor je černé barvy a bude zdoben tmavě červenými prvky.
Enco Exclusive Gladiator 700 GT Biturbo

Autosalon Frankfurt 2009: Bugatti 16C Galibier

Pokud někdo předpokládal, že německá automobilka Bugatti po svém úspěchu s modelem Veyron usne na vavřínech, mýlil se. Bugatti na letošním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představilo nový model nazvaný Bugatti 16C Galibier, který dostal do vínku jméno obtížné etapy cyklistického závodu Tour de France.
Bugatti 16C Galibier
Novinka se má stát nejluxusnějším a nejvýkonnějším čtyřdveřovým automobilem na zemi. Bugatti tentokrát nechala své designéry opravdu vyřádit. Část přední masky je podobná modelu Veyron, avšak zbytek vozu byl pod dohledem italských designérů předělán do podoby, která leckterého motoristického milovníka doslova nadchne. Mohutná příď a typická obloukovitá maska, to jsou synonyma pro vozy Bugatti. Novým rysem tohoto modelu je boční část z leštěného hliníku, táhnoucí se od přední masky až po zadní dveře. Další informace v článku.

Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier

Nový díl Top Gear - stojí opět za to?

Televize BBC2 odvysílala v neděli večer další díl motoristického a zábavného pořadu Top Gear. Jedná se již o čtvrtý díl třinácté série, přitom u nás se teprve nedávno začal pořad vysílat od samotných začátků. Co si pro nás tentokrát Jezza, Hamster a Captain Slow připravili?

  • Nejžhavější evropský hatchback pro tento rok? Jeremy proháněl po Top Gear okruhu nový Focus RS a Richard ho pronásledoval v brutálně odlehčeném Renault Megane R26.
    Top Gear
  • Ve zprávách mimo jiné probírali vlastnosti nové verze supersportu od Pagani pro rok 2009 - Zonda Cinque. Výkon? 678 koní produkovaných novým motorem vyrobeným opět firmou Mercedes-Benz. Tento uprostřed uloženy dvanáctiválec umožní autu zrychlení z nuly na sto za vcelku solidních 3.4s. Ručička tachometru se zastaví až na úctyhodných 349km/h. Na závěr ještě jedna dech beroucí statistika. Zastavení z 200km/h zabere pouhopouhých 4.3s. Za zmínku jistě stojí i fakt, že při výrobě supersportu byl použit nově vyvinutý materiál z uhlíko-titanových vláken - lehčí a přitom pevnější než klasická uhlíková vlákna.
    Pagani Zonda Cinque
  • Richard a James projedou napříč celou Anglii v dlouho očekávaném luxusním sedanu od Porsche - Panamera. Pokračují v tradici automobilových testu ze života a závodí proti dopisu se známkou za 38 pencí a síle Královské pošty.
  • Hostem se tentokrát stal olympijský vítěz a držitel světového rekordu na sto a dvě stě metrů Usain Bolt. Na konci interview se ukázalo, že dokáže být rychlý i za volantem.
  • Na závěr prožene Jeremy v Mitsubishi Evolution 7 Britskou armádu. Nebo naopak? 500koní z 2L motoru a náhon na všechny čtyři. Podívejte se sami, nudit se jistě nebudete.


Hledat

Poslední komentáře